Uczniowie zachęcają do czytania

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 9 w Toruniu przekonują, że czytanie to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Ruszył projekt Aktywnie Zaczytani, który realizowany jest w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ma on na celu zachęcenie innych do korzystania z tej formy rozrywki.

Czytanie jest w modzie

Uczennice nie ograniczają się jedynie do promocji czytelnictwa, ale również organizują różnego rodzaju działania. Zorganizowały świąteczny kiermasz książek, podczas którego udało im się sprzedać ponad 200 książek, a resztę oddały do Dziennego Domu Pobytu „Seniorzy Razem”. Przeprowadziły również warsztaty dla dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 1. Pokazano najmłodszym, jak ważne jest spędzanie czasu z rodzicem na czytaniu bajek i rozwijanie wyobraźni.

Sposób na spędzanie wolnego czasu

Uczennice I LO oraz Technikum nr 9 w Toruniu pokazują, że czytanie to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu. To również sposób na rozwijanie swoich pasji i kreatywności. Zachęcają innych do korzystania z tej formy rozrywki, pokazując, że świat stoi przed nami otworem i istnieje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego.