„Trzeźwy kierujący” – akcja toruńskiej policji

Na ulicach Torunia, funkcjonariusze policji ponownie przeprowadzali akcję mającą na celu kontrolę trzeźwości kierowców. Tym razem, podczas rutynowych kontroli, skonfrontowali aż 984 kierujących. Niestety, nie wszyscy z nich byli trzeźwi – czterech z nich zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Akcja „Trzeźwy kierujący”, przeprowadzana cyklicznie przez toruńską „drogówkę”, odbyła się także we wtorkowy dzień, 2 kwietnia. Na drogach miasta skontrolowano łącznie 984 osoby za kierownicą. Wśród tych kierowców, czterech z nich okazało się być pod wpływem alkoholu, jadąc „na podwójnym gazie”. Każdy z nich miał we krwi poniżej pół promila alkoholu, co klasyfikuje ich wykroczenie jako mniejsze. Jednak bez względu na poziom nietrzeźwości, wszyscy stracili prawo jazdy.

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są surowe – grozi za to grzywna w wysokości nie mniejszej niż 2500 zł lub nawet kara aresztu. Policjanci z Torunia podkreślają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczne – zarówno dla samego kierującego, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.