Tragiczny wypadek na trasie S10 między Bydgoszczą a Toruniem

Zdarzenie, które miało tragiczny skutek, zaszło na trasie S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem, w rejonie Wielkiej Nieszawki. Do wydarzenia doszło dzisiaj, w środku nocy, dokładnie o 1:45.

Funkcjonariusze policji ustalili, że na drodze doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna w wieku 40 lat prowadzący osobowe audi, z nieznanych jeszcze powodów, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas ruchu przeciwnego kierunku. Następnie doszło do zderzenia z ciężarówką marki Man. Informacje te podał sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Niestety, kierujący audi zmarł na miejscu.

Kierowcą ciężarowego samochodu marki Man był 50-letni mężczyzna. On sam nie odniósł żadnych obrażeń i był trzeźwy w chwili zdarzenia.

Sprawą zajmie się teraz odpowiednie służby śledcze, które mają za zadanie ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Policja apeluje do wszystkich kierowców, którzy korzystają z tej trasy, o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku za kierownicą. Jak podkreśla sierżant Pypczyński, nawet chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Na skutek wypadku, przez kilka godzin trasa była zablokowana. Kierowcy byli kierowani na objazd przez węzeł Toruń Zachód. Obecnie jednak, jak informuje miejscowa policja, droga jest już przejezdna.