Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu w Toruniu: Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa, pięć osób poszkodowanych

We wtorek, 14 listopada, późnym wieczorem, przerażający incydent miał miejsce na toruńskim Rubinkowie, na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ulicy Rydygiera. W wyniku tego zdarzenia drogowego pięć osób, w tym dwójka małych dzieci, zostało poszkodowanych. Wszystko za sprawą kierowcy, który nie zastosował się do zasad ruchu drogowego.

Z informacji, które udało się zebrać służbom policyjnym wynika, że około godziny 19:30 kierujący samochodem marki Ford Focus zignorował znaki drogowe dotyczące pierwszeństwa przejazdu. Niestety, nie ustąpił on miejsca nadjeżdżającemu Peugeotowi, co doprowadziło do tragicznego zderzenia. Cywilna policjantka Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu potwierdziła te ustalenia.

Wszystkie poszkodowane osoby natychmiast zostały objęte opieką medyczną przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście, choć sytuacja była poważna, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Kierowca, który spowodował ten wypadek, został pociągnięty do odpowiedzialności. Został ukarany kwotą 1500 złotych mandatu oraz otrzymał 10 punktów karanych na swoje konto.