Tragiczny karambol pod Toruniem: jedna osoba nie żyje, siedem jest rannych

Pod Toruniem doszło do okrutnego wypadku drogowego na S10, w wyniku którego jedna osoba straciła życie. W całym zdarzeniu brało udział osiem pojazdów.

Węzeł Toruń Południe był miejscem tragicznego karambolu, który miał miejsce na pasie ruchu prowadzącym do Bydgoszczy. Raport o zdarzeniu dotarł do odpowiednich służb tuż przed godziną 17.20 – aspirant Dominika Bocian, będąca członkiem zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W skład uczestników wypadku wchodziły samochody ciężarowe, bus oraz auta osobowe. Niestety, nie udało się uratować życia jednej osoby – to mężczyzna podróżujący pojazdem ciężarowym. Dodatkowo siedem osób odniosło obrażenia (aktualnie brak jest informacji na temat ich stanu zdrowia). Na miejscu trwa intensywna akcja ratownicza. Zaangażowane są w nią siedem jednostek straży pożarnej, funkcjonariusze policji oraz zespoły medyczne.

Z powodu prowadzonych działań, droga może być całkowicie zablokowana aż do północy. Policja w Toruniu organizuje objazdy – taką informację przekazała dyżurna Katarzyna Kowalewska z Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.