Tragiczny bilans drogowego zdarzenia w Kończewicach: jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Z przykrością informujemy o drogowym wypadku, który miał miejsce w Kończewicach. Miał on tragiczne następstwa – życie straciła jedna osoba, zaś dwie inne odniosły obrażenia.

Wypadek ten wydarzył się dzisiaj, w poniedziałek 20 maja, krótko przed godziną 14:00. Miejsce zdarzenia to droga wojewódzka numer 551 na terenie Kończewic w powiecie toruńskim, konkretnie na odcinku między Chełmżą a Nawrą.

Katastrofa miała miejsce, gdy doszło do kolizji busa z samochodem osobowym. Informacje te potwierdza Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, która dodaje, że w wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba straciła życie. Dwie inne osoby zostały ranny i obecnie są pod opieką medyczną.

Akcja ratunkowa jest nadal prowadzona, a w jej ramach angażowane są trzy jednostki straży pożarnej. Nie jest jeszcze jasne, jak doszło do tego wypadku. Próbę ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia podejmuje obecnie policja. Jak poinformował sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, na miejsce wypadku przyleciał helikopter.