Apel o ostrożność dla kierowców i pieszych w związku z problemami po niedzielnej nawałnicy w Toruniu

Wszyscy, zarówno kierowcy, jak i piesi powinni wykazać się wysokim stopniem ostrożności na drogach Torunia. W ostatnią niedzielę miasto doświadczyło intensywnych wyładowań atmosferycznych – poważnej nawałnicy, której skutki okazały się trudniejsze do usunięcia, niż pierwotnie przewidywały miejskie służby.

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że wystąpiły problemy z sygnalizacją świetlną. Moduły sterujące uległy uszkodzeniu w rejonie ronda Czadcy. Efektem tego było wyłączenie świateł na kilku przejazdach tramwajowych, w tym na ulicach Legionów i Inżynierskiej, a także Warneńczyka oraz na czterech przejazdach rozlokowanych wzdłuż Watzenrodego.

Dość istotne problemy z sygnalizacją zaobserwowano również na skrzyżowaniach z ulicami Ugory, Wiśniowieckiego, Strobanda i Grasera. Na ulicy Legionów pojawiła się tablica STOP – rogatki na skrzyżowaniu z torami kolejowymi zaczęły bowiem działać nieprawidłowo.

Nie tylko kierowcy, ale również piesi powinni zachować szczególną ostrożność. W poniedziałkowy poranek mieszkańcy dzielnicy Jar oraz sąsiednich rejonów zgłaszali problemy z sygnalizacją świetlną. W niektórych miejscach, mimo sprawnej sygnalizacji, tramwaje przejeżdżały po torach, nawet gdy ludzie mieli zielone światło do przejścia przez ulicę. Bądźcie ostrożni!