Tragiczne zderzenie na S10 pod Toruniem: jedna osoba nie żyje, siedem jest rannych

Potężne zderzenie ośmiu pojazdów miało miejsce na ekspresowej trasie S10 niedaleko Torunia, co niestety skończyło się śmiercią jednej osoby. W wypadku brały udział różne typy pojazdów: ciężarówki, minibus i samochody osobowe.

Asp. Dominika Bocian z toruńskiej Komendy Miejskiej Policji poinformowała, że do zdarzenia doszło na węźle drogowym Toruń Południe na pasie prowadzącym do Bydgoszczy. Policja została wezwana na miejsce tuż przed 17.20.

W wyniku kolizji życie stracił kierowca jednego z wypadkowych ciężarówek. Siedem innych osób odniosło obrażenia, choć na razie brak jest informacji o ich stanie zdrowia. Na miejscu intensywnie działają służby ratunkowe, w tym siedem zastępów straży pożarnej, policja oraz personel medyczny.

Katarzyna Kowalewska, dyżurna Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, przekazała informację, że droga może być całkowicie niedostępna aż do północy. Policja z Torunia planuje zorganizować objazdy, aby umożliwić kontynuację ruchu drogowego.