Tragiczne zdarzenia na toruńskich przejściach dla pieszych

Niedawno miało miejsce kolejne przykre zdarzenie drogowe w Toruniu, w wyniku którego na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącona została kobieta. Ofiarą okazała się 73-letnia mieszkanka tego miasta, która przekraczała ulicę Dziewulskiego, gdy doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem autobusu miejskiego.

Pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze policji badają okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Wstępne ustalenia stróżów prawa wskazują, że kierowca pojazdu nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej kobiecie. Z powodu odniesionych ciężkich obrażeń została ona przewieziona do szpitala, gdzie niestety po upływie kilku godzin straciła życie.

59-latek prowadzący autobus miejski został poddany kontroli trzeźwości oraz badaniu na obecność innych substancji mogących działać podobnie do alkoholu. Mężczyzna nie był pod wpływem żadnych środków. Całe zdarzenie jest obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Toruń-Wschód.

Warto dodać, że jest to drugi śmiertelny wypadek na toruńskim przejściu dla pieszych w ostatnim czasie. W niedzielę, 14 maja, także na ulicy Andersa zdarzyła się podobna sytuacja. Kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa 20-letniemu mężczyźnie znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety, życia ofiary nie udało się uratować – młody człowiek zmarł, a prowadzący pojazd oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko jednak zatrzymali podejrzanego 31-latka.