Tragiczne wydarzenie na torze kolejowym między Toruniem a Łysomicami: próba samobójcza zakończona śmiercią

Położona pomiędzy Toruniem a Łysomicami linia kolejowa stała się miejscem tragedii. Wedle posiadanych informacji, jedna z osób przebywających w okolicy podjęło próbę odebrania sobie życia.

Informacje o wspomnianym tragicznym incydencie, który miał miejsce 28 marca 2024 roku, przed godziną 12:00, w pobliżu Hotelu Rubbens w Łysomicach, przekazało Radio Gra Toruń. Na miejscu zgromadziły się służby ratunkowe – Państwowa Straż Pożarna z Torunia oraz policja. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że osoba, która podjęła próbę samobójczą, nie przeżyła tego wydarzenia.

Joanna Parzniewska, rzeczniczka prasowa Arriva, poinformowała nasz portal o możliwości utrudnień na trasie trwających przez kilka najbliższych godzin. W odpowiedzi na te komplikacje uruchomiono autobusy jako zastępczy środek transportu do Torunia. Tymczasem, kierujący się w stronę Grudziądza pasażerowie będą mogli korzystać z podróży pociągiem.

Około 10:30 nasza redakcja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu. Doszło do potrącenia osoby pieszej przez pociąg. Na podstawie wstępnych ustaleń policji, która szybko przybyła na miejsce zdarzenia, wynika, że ofiarą potrącenia była kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą na miejscu dochodzenie. Będą oni starali się wyjaśnić wszystkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Potrącona kobieta nie przeżyła – relacjonuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.