Tragiczna śmierć 13-latki z ul. Podgórskiej skłania miasto do działania

Oddano hołd 13-letniej dziewczynce, która mieszkała w bloku na ulicy Podgórskiej. To smutne wydarzenie miało miejsce w sobotę, 8 lipca, kiedy to jej rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi żegnali ją w głębokim żalu. Jej szkoła, Szkoła Podstawowa nr 17 na Rudaku, również pożegnała ją z wielkim smutkiem.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w kościele Opatrzności Bożej na ulicy Okólnej na Rudaku. Po ceremonii dziewczynka została pochowana na parafialnym cmentarzu na ulicy Włocławskiej.

Po tej tragicznej stracie, miasto podjęło szybką reakcję. Komisja Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będzie ponownie dyskutować o utworzeniu przejść dla pieszych na ulicy Podgórskiej. Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Torunia, zwołał pilne posiedzenie Komisji. Podczas spotkania mają oni raz jeszcze przeanalizować sygnały od mieszkańców dotyczące niebezpieczeństw na tej drodze. To nie jest pierwsze spotkanie na ten temat – od kilku lat trwa walka o stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym miejscu…