Toruńska działka na zabudowę usługową w ofercie sprzedaży – przetarg zaplanowany na 16 kwietnia 2024

W Toruniu do oferty sprzedażowej trafiła nieruchomość przeznaczona pod zabudowę usługową. Działka o powierzchni 0,7264 ha, zlokalizowana w północnej części miasta, zostanie wystawiona na przetarg. Terytorium te będzie można nabyć podczas licytacji, która odbędzie się 16 kwietnia 2024 roku. Cena wywoławcza terytorium wynosi dokładnie 5 000 000 zł.

Nieruchomość, której adres to ul. Grudziądzka 194, znajduje się w bliskim sąsiedztwie Centralnego Cmentarza Komunalnego. Obecnie ten nieogrodzony teren jest niezabudowany i pokryty głównie niską roślinnością trawiastą, choć sporadycznie pojawią się tam również drzewa.

Warto dodać, że cześć terenu (0,0477 ha) jest obecnie dzierżawiona przez właściciela pobliskiego obiektu fortecznego. Ten stan prawny został uregulowany w formie umowy dzierżawy. W związku z tym sprzedaż tej działki odbędzie się z obciążeniem w formie wspomnianej umowy dzierżawy. Oznacza to, że nabywca tej nieruchomości będzie musiał przejąć na siebie prawa i obowiązki aktualnego dzierżawcy.