diler

Toruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 91 przestępstw!

23 grudnia w Toruniu doszło do zatrzymania 23-letniego mieszkańca miasta, który podejrzany jest o popełnienie aż 91 przestępstw. Mężczyzna został aresztowany i doprowadzony przed oblicze prokuratury, a następnie osadzony w trzymiesięcznym areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w miniony czwartek (23 grudnia) w jednym z bloków przy ul. Broniewskiego w Toruniu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście odwiedzili jedno z mieszkań, w którym miał przebywać podejrzany o liczne przestępstwa 23-latek. Kiedy tylko policjanci potwierdzili, że lokal należy do podejrzanego, postanowili wkroczyć do środka.

W mieszkaniu znalezione różne substancje psychotropowe

W mieszkaniu znaleziono nie tylko 23-letniego mieszkańca Torunia, ale także 11 tabletek, ponad 30 gramów białego proszku i niecałe 10 gramów suszu roślinnego. Badania laboratoryjne wykazały, że w sumie zabezpieczono 11 pigułek MDMA, 33 gramy amfetaminy i 9 gramów marihuany. Podejrzany został aresztowany i przewieziony na komisariat.

Na miejscu został skierowany na przesłuchanie, w trakcie którego usłyszał aż 91 zarzutów, w tym zarzut posiadania nielegalnych substancji psychotropowych. Wyniki śledztwa pozwoliły ustalić, że podejrzany handlował nielegalnymi substancjami odurzającymi od stycznia do czerwca bieżącego roku. Ponadto, 23-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, w tym także za rozbój.

Toruńska prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i osadził 23-latka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Jeżeli podejrzany otrzyma od sądu najsurowszy wyrok, najbliższych 10 lat spędzi w więzieniu.