Toruń na szóstej pozycji w rankingu Liderów inwestycji 2020-2022

Według najnowszego zestawienia Liderów inwestycji w latach 2020-2022, Toruń uplasował się na zaszczytnym 6. miejscu. Osiągnęliśmy lepszy wynik niż niektóre miasta wojewódzkie takie jak Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Katowice czy Gdańsk.

Prezydent Michał Zaleski wyraził swoje zadowolenie z tak wysokiej pozycji Torunia w tym rankingu, uznając inwestycje za kluczowy aspekt działalności samorządowej. Pomimo trudności związanych z pandemią i sytuacją na wschodzie, nasze miasto nie zwalnia tempa. Niedawno oddaliśmy do użytku nową linię tramwajową, która łączy rosnące na północy osiedle z wschodnią i zachodnią częścią Torunia. Nieustannie inwestujemy również w rozbudowę infrastruktury drogowej. Obecnie, dzięki wsparciu rządu, realizujemy osiem różnorodnych projektów na terenie całego miasta. Oprócz tego powstają nowe obiekty oświatowe, jak szkoły podstawowe przy ulicach Strzałowej i Grasera, zlokalizowane na przeciwległych stronach zaludniających się intensywnie dzielnic. Inwestujemy także w rozbudowę bazy sportowej – powstaje nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 11 i basen rekreacyjno-rehabilitacyjny przy Zespole Szkół nr 19 – podkreśla Prezydent.

W zestawieniu uwzględniono średnie wydatki na mieszkańca w latach 2020-2022. Z wynikiem 2070,24 złotych na osobę Toruń znalazł się na szóstej pozycji, awansując z ósmego miejsca. Najwyższe miejsce zajął Opole ze średnimi wydatkami na mieszkańca wynoszącymi 2875,85 złotych. Szczecin, Kraków, Poznań i Warszawa uplasowały się odpowiednio na drugim, trzecim, czwartym i piątym miejscu rankingu.