Tereny zielone na toruńskich Wrzosach? Trwają konsultacje społeczne 

Trwają rozmowy na temat zagospodarowania terenów między ulicami Narcyzową i Zagonową. Wydział Inwestycji i Remontów UMT wraz z Wydziałem Komunikacji Społecznej i Informacji proponują utworzenie placu zabaw. Jest możliwość wyrażenia swojej opinii, gdyż zanim zostanie podjęta decyzja, instytucją zależy na tym, aby poznać zdanie mieszkańców w tej kwestii. 

Teren do zagospodarowania

Teren, o którym mowa, to miejsce obecnie zarośnięte drzewami. Ma jednak spory potencjał. Obecnie jest to coś w rodzaju, małego, osiedlowego parku. Jest o jednak obszar dziki i nieuporządkowany. Przechadzając się łatwo natknąć się na śmieci i psie odchody. Jednak mieszkańcy, jak i władze widzą potencjał w tym dzikim zagajniku. Dlatego warto zagospodarować to miejsce, tak aby służyło właściwie lokalnej społeczności. 

Plac zabaw, a może skwer?

Władze planują konsultacje ze społecznością, tak aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie, co chciałby aby powstało na placu zieleni. Pojawiły się głosy, optujące za placem zabaw. Wyjątkowo realna wydaje się koncepcja, nowoczesnego, ogrodzonego placu zabaw, gdzie rodzice i dzieci będą mogli aktywnie spędzać czas. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jedyny obiekt. Ponieważ każdy może zgłosić swój pomysł i kto wie, może z połączonych opinii, powstanie naprawdę piękny, mały park dla mieszkańców

Jak mieć wpływ na inwestycję?

W dyskusji może wziąć udział każdy, kto ma jakiś pomysł. Aby wyrazić swoją opinię, należy zadzwonić pod numer 56 611 86 81  i powiedzieć o swoich pomysłach. Można również wypełnić formularze internetowe dostępne na stronie Urzędu Miasta Torunia. Czasu jednak pozostało niewiele, ponieważ ostateczny termin zgłaszania pomysłów, mija 7 października. W środę 23 września natomiast odbyło się spotkanie online, gdzie również można było podyskutować na temat tego, co miałoby powstać na niezagospodarowanych obecnie, terenach zielonych.  Jeżeli uda się podjąć ostateczną decyzję, z pewnością władze przystąpią do niezwłocznej realizacji projektu.