Straż Miejska w Toruniu powstrzymała dwóch młodych wandali

Torunianie mogą spać spokojnie, dzięki czujności strażników miejskich, którzy w nocy z 9 na 10 maja tego roku zatrzymali dwóch młodocianych sprawców dewastacji schodów nad Wisłą. Zniszczenia miały miejsce na Bulwarze Filadelfijskim po godzinie 23:00, kiedy to dwójka młodych mężczyzn postanowiła pokazać swoje „artystyczne” umiejętności za pomocą farby w sprayu.

Jak poinformował Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu, informacja o incydencie została przekazana strażnikom przez pracownika monitoringu, który nieprzerwanie obserwował całe zajście. Dzięki temu operatorowi, patrol otrzymał precyzyjny opis wyglądu sprawców, co ułatwiło znalezienie i zatrzymanie ich.

Wkrótce po otrzymaniu informacji, patrol straży miejskiej natrafił na dwóch młodych ludzi siedzących na ławce obok schodów, które właśnie zostali pomalowane sprayem. Jak podkreśla rzecznik, byli to ci sami mężczyźni, których opis dostarczył operator monitoringu.

Podczas interwencji, u zatrzymanych 17- i 20-latka znaleziono rękawice robocze oraz cztery puszki farby w sprayu. Obaj mężczyźni bez wahania przyznali się do winy. Policja teraz prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.