Spotkanie z toruńskim twórcą kryminałów z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek

Dzień dzisiejszy jest międzynarodowo obchodzony jako święto wszystkich pisarzy i pisarek. To wydarzenie stało się pretekstem do spotkania z jednym z twórców literackich pochodzących z Torunia.

Miejscem rozmowy był świetnie znany program radiowy „Toruński Kalejdoskop”, emitowany w Radio GRA, gdzie gościem był Robert Małecki. Znany jest on jako jeden z czołowych autorów powieści kryminalnych w naszym kraju, a tym razem miał okazję opowiedzieć o swoim doświadczeniu pracy twórczej. Rozmowa rozpoczęła się od pytania dotyczącego tego, jakie jest bycie pisarzem w obecnej rzeczywistości…

Małecki przyznał, że wielu twórców boryka się z problemem, czy mogą nazywać się pisarzami. Powiedział, że tytuł pisarza ma pewne nobilitujące konotacje. Osobiście jednak preferuje określenie autora powieści kryminalnych. Jak podkreśla, praca pisarza jest dla niego prawdziwą pasją i nie wyobraża sobie lepszego zajęcia.

Pisać nie jest łatwo – twierdzi Robert Małecki, ale równocześnie podkreśla, że praca ta daje mu ogromne zadowolenie. Co więcej, ceni sobie możliwość interakcji z czytelnikami. Możliwość przekazywania im swoich myśli, które rodzą się w jego głowie podczas twórczego pisania, to dla niego najlepsza część tej pracy. Wszystkie trudności związane z procesem pisarskim, takie jak chociażby samotność, są według niego rekompensowane przez miłość do swojego zawodu.