Spotkania z dziką zwierzyną na toruńskim „Ohio”: ostrożność na drogach jest kluczowa

Po kilku tygodniach spokoju, mieszkańcy Torunia ponownie doświadczają bliskich spotkań z dzikim zwierzęciem. Obszar znany jako „Ohio” w Toruniu stał się miejscem pojawiania się dzików, a dowodem są zdjęcia przekazane przez naszych czytelników.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas podróży drogami dojazdowymi do Torunia, gdyż wiele różnorodnych dzikich zwierząt, takich jak łosie, pojawia się nieopodal tych ruchliwych tras. Taka sytuacja miała miejsce na przykład niedawno w rejonie Rubinkowa, sąsiadującego z zajezdnią tramwajową.

Jednak obecność łosi w tej konkretniej lokalizacji nie jest zupełnie przypadkowa. Okazało się bowiem, że w tym obszarze znajdują się tzw. „ciągi komunikacyjne”, którymi dzika fauna przemieszcza się w celu poszukiwania pokarmu. Eksperci w tym zakresie zalecają, aby kierowcy, którzy natrafią na dzikie zwierzę na drodze, najpierw zwolnili, a potem poczekali, aż zwierzę samo zdecyduje się opuścić jezdnię. Zastosowanie klaksonu może prowadzić do niezamierzonych konsekwencji, takich jak wywołanie paniki u zwierzęcia, co mogłoby stworzyć dodatkowe zagrożenie.