Sławomir Mentzen, przywódca Konfederacji, oddaje głos w wyborach i referendum

W niedzielny poranek, dokładnie o godzinie siódmej, rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, gdzie do zdobycia jest 460 miejsc w Sejmie i 100 w Senacie. Tego samego dnia przeprowadzane jest również referendum ogólnokrajowe. Głosowanie trwa do godziny 21 wieczorem, a w tym czasie obowiązuje cisza wyborcza i referendalna.

Przywódca Konfederacji, Sławomir Mentzen, oddał swój głos w Szkole Podstawowej numer 10 w Toruniu. Mówił o tym do dziennikarzy, podkreślając, że nie odczuwał żadnych specjalnych emocji związanych z oddaniem głosu. Przyznał jednak, że są to najistotniejsze wybory w jego dotychczasowym życiu. Nie potrafił jednoznacznie stwierdzić, czy są to też najważniejsze wybory dla Polski od czasów transformacji w 1989 roku.

Mentzen zwrócił uwagę na wysoki poziom zaangażowania wyborców oraz na efektywną mobilizację elektoratu przez wszystkie ugrupowania polityczne. Pierwsze doniesienia z różnych stron kraju sugerują możliwość ustanowienia rekordu frekwencji w tych wyborach parlamentarnych – zauważył lider Konfederacji.