Skandal związany z milionami złotych na nagrody w Toruniu dobiega końca: były prezydent uniewinniony

Kontrowersyjna sprawa dotycząca wielomilionowych nagród i specjalnych dodatków, które zostały przyznane przez byłe prezydenta Torunia bez jakiejkolwiek dokumentacji usprawiedliwiającej ten fakt, osiągnęła swój punkt kulminacyjny. Główna Komisja Orzekająca, mająca swoją siedzibę w Warszawie, podjęła ostateczną decyzję w tej sprawie. Wyrok? Anulowanie kary nagany dla Michała Zaleskiego, co stanowi kompletne zwolnienie go z odpowiedzialności za postawione mu zarzuty.

Sądzenie byłego prezydenta Torunia odbywało się przed Główną Komisją Orzekającą w Warszawie. Rozprawa miała miejsce 13 maja i wydany na jej podstawie werdykt jest ostateczny. GKO postanowiło unieważnić karę nagany nałożoną na Michała Zaleskiego i jednocześnie oczyścić go z wszelkich oskarżeń związanych z przyznawaniem nagród i specjalnych dodatków – informuje „Nowości”, adwokat Tadeusz Felski, który reprezentował byłe prezydenta Torunia w tej sprawie.

Za czasów prezydentury Michała Zaleskiego w Toruniu wybuchł skandal dotyczący przyznawania dodatków i nagród. Zaleski, bez podania na piśmie jakiejkolwiek przyczyny, przyznał te środki członkom Zarządu Miasta oraz urzędnikom. Sprawa ta ciągnęła się przez kilka lat, a Zaleski został dwukrotnie ukarany naganą przez Regionalną Komisję Orzekającą w Bydgoszczy. Powód? Brak pisemnego uzasadnienia dla przyznanych milionów oznaczono jako poważne naruszenie dyscypliny finansów publicznych.