Sąd Okręgowy w Toruniu zakończył sprawę o malwersacje finansowe w szkole

W dniu 30 maja Sąd Okręgowy w Toruniu zakończył proces, którego oskarżonymi były dwie kobiety – była księgowa oraz była dyrektorka placówki edukacyjnej zlokalizowanej przy ulicy Bażyńskich w Toruniu. W momencie popełnienia przestępstwa było to Zespół Szkół nr 7, natomiast obecnie funkcjonuje pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 10. W okresie od 2005 do 2017 roku z konta szkoły zniknęło blisko 750 tysięcy złotych.

Podczas ostatniej rozprawy sądowej, obie oskarżone kobiety pojawiły się na sali sądowej w towarzystwie swoich adwokatów. Przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Toruniu oraz prawnicy reprezentujący Magdalenę K. i Annę M. wygłosili mowy końcowe. Jakie wnioski zostały zawarte w tych wystąpieniach?

Magdalena K., która jest już emerytką, pełniła funkcję księgowej w tej toruńskiej szkole. Sześć lat temu Urząd Miasta Torunia zorganizował konferencję prasową, podczas której przekazał zastraszającą informację lokalnej społeczności za pośrednictwem mediów. Okazało się, że kontrolerzy wykryli braki finansowe w placówce edukacyjnej na kwotę 676 tysięcy złotych. Suma ta miała zostać przywłaszczona przez księgową szkoły w ciągu wielu lat działalności. W procesie oskarżana była również dyrektorka szkoły, jednak szczegóły jej zarzutów nie zostały ujawnione.