Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok dla Luca L. za atak na kilka osób

Luca L., osoba odpowiedzialna za napaść na wiele osób w Toruniu, została skazana przez Sąd Okręgowy w Toruniu. W ramach wymiaru sprawiedliwości, sąd orzekł karę 6 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo, sędzia zdecydował, że kara powinna być odbywana w specjalnym systemie terapeutycznym. Czytelnik może zapytać: czym jest taki system?

System ten jest skierowany do osadzonych cierpiących na zaburzenia psychiczne niepsychotyczne, w tym przestępców skazanych na podstawie art. 197-203 Kodeksu Karnego za przestępstwa związane z zaburzeniami preferencji seksualnych. Ten specyficzny system jest również przeznaczony dla osób upośledzonych umysłowo, uzależnionych od substancji psychoaktywnych, a także dla przestępców niepełnosprawnych fizycznie – tych, którzy wymagają specjalistycznej interwencji, zwłaszcza opieki psychologicznej, medycznej lub rehabilitacyjnej, jak to określa art. 96. § 1 Kodeksu Karnego Wykonawczego.

Na mocy decyzji sądowej, skazany Luca L. zostanie również poddany terapii uzależnień. Warto jednak zauważyć, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny.