Rok triumfu dla Klubu Pomorzanin Toruń: Podsumowanie sezonu 2022/2023

Sezon 2022/2023 okazał się niezwykle owocny dla Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń, który na przełomie roku zdobył prestiżowy tytuł Mistrza Polski w dyscyplinie hokeja na trawie.

W dniu 8 sierpnia 2023 roku, w Arenie Toruń, zorganizowano spotkanie mające na celu podsumowanie osiągnięć sezonu. Gospodarzem sobotniego wydarzenia byli zawodnicy, zarząd klubu oraz działacze. Obecni byli także sponsorzy, przyjaciele klubu i prezydent miasta, Michał Zaleski. Pragnął on osobiście podziękować reprezentantom klubu za emocje sportowe, które dostarczyli kibicom w trakcie sezonu. Wspominał o radości, jaką wszyscy przeżywali podczas Święta Miasta 24 czerwca, kiedy to „Pomorek” zdobył tytuł Mistrza Polski. Prezydent wyraził nadzieję na kolejne udane sezony, a także podkreślił znaczenie Pomorzanina dla toruńskiego sportu, uwzględniając nie tylko sekcję hokeja na trawie, ale i inne sekcje jak boks czy piłka nożna. Wyrazy wdzięczności skierował również do sponsorów klubu, trenerów i kibiców. Podobne gratulacje przekazano w imieniu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego przez dyrektora Departamentu Sportu Marcina Drogóróba oraz od prezesa Rządowego Centrum Legislacji – Krzysztofa Szczuckiego poprzez radnego Michała Jakubaszka.

Spotkanie było również idealnym momentem na wyrażenie wdzięczności ze strony klubu wobec sponsorów i samorządu oraz wręczenie nagród zasłużonym osobistościom toruńskiego Pomorzanina.

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń miał wiele powodów do radości w sezonie 2022/2023. W lutym 2023 roku zawodnicy zdobyli srebrny medal w halowej Hokej Superlidze. W maju tego samego roku, KS Pomorzanin Toruń triumfował w turnieju Eurohockey Club Challenge I, który odbył się w chorwackiej Zelinie. „Pomorek” wygrał wszystkie cztery spotkania i awansował do wyższej dywizji. Klimatyczne zwycięstwo nadeszło 24 czerwca 2023 r., kiedy to Pomorzanin zdobył złoto na własnym stadionie po pokonaniu Grunwaldu Poznań wynikiem 2:1.

Pomorzanin Toruń ma długą historię sukcesów w hokeju na trawie. Sekcja hokejowa powstała po II wojnie światowej przy klubie założonym już w roku 1935. Od lat 70., drużyna nieprzerwanie rywalizuje w Superlidze Hokeja na Trawie.

Medalowy dorobek torunian jest imponujący. Na stadionach otwartych zdobyli już 24 medale (3 złote, 9 srebrnych i 12 brązowych), natomiast w halowych rozgrywkach zgromadzili aż 34 medale (6 złotych, 18 srebrnych i 10 brązowych).