Remont szkoły pod Toruniem wart 9 milionów?

O niezwykle drogiej inwestycji można mówić w przypadku remontu Szkoły Podstawowej w Ostaszewie. To właśnie w tej placówce 1 września zakończyła się blisko dwuletnia rozbudowa i modernizacja. Szkoła Podstawowa w Ostaszewie (gmina Łysomice) zmieniła się w istotnym stopniu, a rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 uroczyście podkreśliło zakończenie kompleksowego remontu. Modernizacja kosztowała około 9 milionów złotych.

Nowe elementy wybudowane przy placówce

Władze gminy Łysomice w listopadzie 2018 roku podpisały umowę na realizację remontu w placówce. W ramach umowy realizator prac przeprowadził m.in. budowę w pełni wyposażonej hali sportowej, posiadającej również zaplecze sanitarno-szatniowe. Hala połączona jest bezpośrednio ze szkołą i zajmuje powierzchnię 563,24 m kw. W łączniku pomiędzy szkołą a halą sportową umieszczono nowoczesne pracownie, które zajmują powierzchnię ponad 93 m kw.  Są to pracownie: chemiczna, matematyczna, komputerowa, językowa oraz sala teatralna.

Remont funkcjonujących części placówki

W przypadku Szkoły Podstawowej remontem objęte zostały również dotychczas działające przestrzenie szkoły. Budynki „B” i C” oraz pomieszczenia w nich się znajdujące zostały ocieplone, pomalowane i odnowione. W pierwszym znaleźć można wyremontowane sale lekcyjne, pokój nauczycielski, zaplecze sanitarne, a także gabinet pielęgniarki. Drugi, zabytkowy budynek zawiera bibliotekę, stołówkę, punkt przedszkolny oraz miejsce lekcji dla dzieci z tzw. „zerówki”.

Najnowocześniejsza szkoła w regionie

Po modernizacji bezsprzecznie można stwierdzić, że placówka jest obecnie najlepiej wyposażoną, najnowocześniejszą szkołą w regionie. Nic dziwnego, w końcu inwestycja przeprowadzona przez przedsiębiorstwo z Bydgoszczy kosztowała około 9 mln zł. Zakończenie remontu odbyło się we wtorek 1 września, a podczas inauguracji roku akademickiego głos zabrał wójt Gminy Łysomice, Piotr kowal oraz dyrektor szkłoy, Aldona Orzeł-Chechłowska. Uroczystość została uświetniona przez występ uczniów z tej szkoły, a także duet smyczkowy Queens of Violins.