Akcja toruńskich kryminalnych w centrum miasta 

Centrum miasta Torunia było ostatnio miejscem przeprowadzenia zdecydowanej akcji toruńskich policjantów. Kryminalni z Torunia dokonali przeszukania mieszkania 37-latka z Podgórza. Akcja zaowocowała znalezieniem dużej ilości narkotyków. Znalezionym narkotykiem najprawdopodobniej jest amfetamina. Interwencja policji miała miejsce 2 września. Mężczyzna może spędzić w zakładzie karnym nawet 10 lat.

Szczegóły akcji

Do przeprowadzenia śmiałej akcji toruńskich kryminalnych doszło we wtorek 2 września około godziny 18:00. Mieszkaniec Podgórza, 37-letni mężczyzna, został zauważony przez policjantów na służbie. Znany był on już policji za przestępstwa przeciwko mieniu. W związku z podejrzanym zachowaniem mężczyzny, policja kryminalna podjęła interwencję.  Jak się okazało, intuicja funkcjonariuszy ponownie okazała się trafna. Szczegóły akcji przedstawiła podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Narkotyki w posiadaniu mężczyzny

Jak poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, podczas interwencji policjanci znaleźli przy mężczyźnie około 150 gramów białego proszku. W związku z tym pojawiła się konieczność sprawdzenia mieszkania, które zajmował mężczyzna. Na miejscu kryminalni znaleźli kolejne narkotyki o łącznej wadze aż 1340 gramów. Dokładne badanie ustali, co to za narkotyk, choć wstępne testy wykazały, że może być to amfetamina. W związku z tym, wobec 37-latka podjęte zostaną dalsze czynności.

Co grozi właścicielowi nielegalnych substancji?

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie znacznej ilości substancji określanych jako psychotropowe. Zarzut ten śledczy postawili 37-latkowi śledczy już w piątek 4 września. Posiadanie ponad kilograma narkotyku takiego jak amfetamina oznaczać może dłuższy pobyt w zakładzie karnym. W związku z charakterem przestępstwa decyzję o wymiarze kary podejmie sąd. Mieszkańcowi Podgórza grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności, choć w najniższym wymiarze kara ta może wynosić jeden rok.