Przywracanie zieleni w Toruniu: tworzenie zielonego korytarza wzdłuż ulicy Gagarina

Rozpoczęto realizację projektu polegającego na stworzeniu zielonego korytarza przy ulicy Gagarina w Toruniu. W ramach tego przedsięwzięcia, plantacje na tym obszarze zostaną wzbogacone o 46 nowych drzew oraz przeszło 3300 krzewów.

Inicjatywa pod hasłem „Utworzenie zielonego korytarza wzdłuż ul. Gagarina w Toruniu” skoncentrowana jest na odcinku między ulicami Szosa Okrężna a Sienkiewicza. W tym miejscu posadzone zostaną różne gatunki drzew i krzewów – 30 lip drobnolistnych o odmianie ‘Rancho’, 16 klonów czerwonych 'Royal red’, a także ponad 3300 krzewów różnych gatunków, wśród których znajdą się m.in. tawuła japońska ‘Macrophylla’, ‘Golden Princess’, ‘Anthony Waterer’, irga Dammera, pęcherznica kalinolistna ‘Luteus’, lilak Meyera ‘Palibin’, berberys Thunberga ‘Red Pillar’ czy liliowiec ogrodowy.

Nowo posadzone drzewa i krzewy będą dopełnieniem istniejących już nasadzeń przy ulicy Gagarina, wpisując się w całościową koncepcję utworzenia zielonego korytarza.

Projekt został zaplanowany na podstawie dokumentacji stworzonej w 2022 roku. Prace, które są prowadzone przez firmę P.H.U.P. Dorota Dembek z Torunia, planowane są do ukończenia do końca roku 2023. Wartość kontraktu na realizację tego zadania wynosi 214.000,00 zł.