Przetarg na oficynę kamienicy na toruńskiej starówce

Wkrótce odbędzie się przetarg na zakup nieruchomości znajdującej się w toruńskiej starówce, przy ul. Łaziennej 24A, związanej z oficyną kamienicy frontowej. Wydział Gospodarki Nieruchomościami będzie organizatorem aukcji, która zostanie przeprowadzona 20 czerwca 2023 roku.

Nabywcy będą mieli możliwość zakupu działki i budynku położonego w drugiej linii zabudowy wschodniej pierzei ulicy Łaziennej. Budynek oficyny został wzniesiony w roku 1882 jako część kamienicy frontowej i ma kształt litery L. Jest to czterokondygnacyjny obiekt, częściowo podpiwniczony i murowany.

Do nieruchomości można dostać się przez wydzielony korytarz w budynku głównym. Ściany części oficyny sąsiadują z innymi budynkami. Zajmuje ona powierzchnię 124 metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa wynosi 265 metrów kwadratowych. W obiekcie znajduje się siedem mieszkań, pomieszczenia gospodarcze w piwnicy oraz poddasze z lokalem numer 7 i strychowymi pomieszczeniami.

Od maja 2020 roku budynek pozostaje pustostanem. Jego stan techniczny oceniany jest jako średni, a standard wykończenia jako niski. Nie stwierdzono jednak żadnych uszkodzeń w elementach konstrukcyjnych obiektu. Nabywca będzie miał więc możliwość zainwestowania w nieruchomość o dużym potencjale, położoną w prestiżowej lokalizacji toruńskiej starówki.