Przejściowe utrudnienia w odbiorze odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) ostrzega, że w najbliższym czasie związane z pogodą komplikacje mogą interferować z regularnym procesem odbierania niektórych rodzajów odpadów. Głównym czynnikiem, który ma wpływ na tę sytuację, jest mroźna pogoda powodująca zamarzanie śmieci.

Alert od MPO pojawił się na ich stronie na Facebooku, gdzie wyjaśniono, że niskie temperatury mogą sprawić, że bioodpady zamarzną w pojemnikach, co znacząco utrudni procedurę ich zbierania.

„Pomimo przeciwności pogody i wynikającego stąd większego ryzyka uszkodzenia pojemników, podejmujemy starania o pełne opróżnienie pojemników. Jednakże jeśli odpady są zamrożone, może to prowadzić do sytuacji, w której pojemnik nie zostanie do końca opróżniony” – przekazała miejska spółka odpowiedzialna za zarządzanie odpadami.

Od mieszkańców Torunia i okolicznych gmin, a także od swoich indywidualnych klientów, MPO prosi o przechowywanie pojemników w miejscach o temperaturze powyżej zera przez całą dobę przed planowanym odbiorem odpadów.

„Aby zapobiec przymarzaniu bioodpadów do ścian pojemnika, zalecamy ich rozdzielenie. Ponadto, optymalizuje proces opróżniania unikanie mocnego ugniatania i upychania odpadów. Bioodpady mogą być również składowane w specjalnych brązowych workach MPO przeznaczonych wyłącznie do bioodpadów” – informuje komunikat spółki.