Praca po chłodnictwie i klimatyzacji. Perspektywiczny zawód – jak zdobyć uprawnienia?

Temperatura otacza nas wszędzie, choć zagonieni swoimi sprawami i codziennością raczej nie zwracamy na nią uwagi. Tymczasem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych przybywa. Jednak specjalistów od nich już tak szybko szkoły nie oddają na rynek.

Absolwenci kierunku chłodnictwo i klimatyzacja są dziś na rynku równie cenni i jak elektrycy czy pracownicy służby zdrowia. Praca jest ciekawa i z pewnością nie należy do nudnych. Kurs można zrobić w części teoretycznej przez internet. Pytanie tylko, czy każdy może zostać specjalistą od chłodnictwa i klimatyzacji?

Dla kogo zawód związany z chłodnictwem i klimatyzacją?

Należy do zawodów ścisłych. Dobrze na kierunku chłodnictwo i klimatyzacja poczują się osoby ze ścisłym umysłem, lubiące matematykę, fizykę i inne przedmioty pokrewne. Kierunek łączy wiedzę z wielu obszarów. Śmiało można powiedzieć, że osoby, które go ukończą, będą tzw. złotą rączką, jeśli chodzi o różnego rodzaju urządzenia.

Posiadanie artystycznej duszy i humanistyczne ukierunkowanie nie skreśla szans na zdobycie fachu, który daje pewność zatrudnienia. Wręcz przeciwnie to bardzo dobra droga! Szczególnie jeśli jesteś na etapie poszukiwania zawodu, w którym można się rozwijać, dobrze zarabiać i mieć pewność, że praca będzie też jutro.

By uczyć się w szkole dla dorosłych. nie ma większych wymagań jak przekroczenie granicy dorosłości. Jeśli chodzi o technik klimatyzacji kurs to nie ma warunków, co do posiadanego wykształcenia. Na kursie mile widziane są osoby z wykształceniem średnim, zawodowym i niższym. To oznacza, że dziś nie trzeba skończyć studiów, by mieć dobrą pracę i stabilne wpływy na konto w każdym miesiącu.

Ile trwa kurs?

Kurs zazwyczaj trwa kilkanaście miesięcy, około półtora roku. W tym czasie słuchacz przyswaja teorię oraz praktykuje. Dyplom technik klimatyzacji jest wydawany osobom, które mają średnie wykształcenie (również bez matury). Osoby z niższym wykształceniem otrzymują dyplom potwierdzający ukończenie kursu w określonych kwalifikacjach. Posiadają w pełni kompetencje do wykonywania zawodu.

Dużym ułatwieniem w kształceniu są kursy zaoczne. Tryb ten najczęściej oznacza wykłady wieczorem i praktyki raz na kilka weekendów. W ofercie szkół dla dorosłych są kursy internetowe. Przykładem, kurs organizowany przez Szkołę Partnerską Viessmann. Wykłady odbywają się kilka razy w tygodniu, wieczorem, przez internet. Są na żywo.

Będąc przy Szkole Partnerskiej Viessmann nie można nie wspomnieć, że słuchacze za darmo otrzymują certyfikat z montażu urządzeń marki Viessmann. Jedyny warunek to uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach dodatkowych.

Kierunek chłodnictwo i klimatyzacja jest w ostatnich latach popularny wśród osób młodych i poszukujących perspektywicznego zawodu. Właśnie ruszyły zapisy na nowy semestr, przy przyjęciu liczy się data zgłoszenia. Czyli kto pierwszy ten lepszy.