pozar-domu-dzikowo

Pożar prywatnej posesji w Dzikowie. Spłonęła część domu jednorodzinnego i garaż

W minioną środę doszło do wybuchu pożaru w miejscowości Dzikowo (gm. Obrowo), w wyniku którego spłonęła część domu jednorodzinnego i cały garaż. W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Zorganizowano również zbiórkę dla poszkodowanej rodziny, aby przywrócić dom do poprzedniego stanu.

Dnia 16 marca około godziny 14:30 na jednej z prywatnych posesji przy ul. Iglastej w Dzikowie (pow. toruński) pojawił się ogień, który dokonał poważnych zniszczeń w domu jednorodzinnym. Szalejące płomienie doszczętnie spaliły też garaż, narażając właścicieli posesji na ogromne straty majątkowe.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze po godzinie 14:30, wysyłając na miejsce siedem zastępów straży pożarnej. Do akcji gaśniczej przystąpiły jednostki z OSP KSRG Dobrzejewice, OSP Kawęczyn, OSP KSRG Osiek nad Wisłą i OSP KSRG Złotoria.

Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny

Nadpalony budynek mieszkalny doświadczył ogromnych szkód, z racji których wymagane są kosztowne prace remontowe. Z powodu pożaru w całym domu konieczne jest oczyszczenie obiektu ze spalonych elementów infrastruktury. Ponadto, aby wykluczyć zagrożenie rakotwórcze, potrzebne jest również ozonowanie przy użyciu specjalnego sprzętu. W budynku jest także do wymiany instalacja elektryczna i belki stropowe oraz tynk, który w wyniku pożaru odpadł ze ścian.

Dom zamieszkuje pięcioosobowa rodzina z trójką dzieci, w tym ośmiomiesięczną córeczką. Z racji tego, że zniszczenia są bardzo kosztowne, rodzina prosi o wsparcie w gromadzeniu funduszy na prace remontowe, aby przywrócić dom do stanu sprzed pożaru.

O tragicznym pożarze pisze też strona etomaszow.pl.