Pożar niszczy kamienicę na ulicy Kościuszki w Toruniu

W mieście Toruń wybuchł dramatyczny pożar. Tragedia miała miejsce przy ulicy Kościuszki, pod numerem 3, gdzie w wyniku zapalenia dachu kamienicy doszło do poważnej ewakuacje. Incydent miał miejsce wczorajszego dnia, niecałe dwadzieścia cztery godziny temu, a dokładnie o godzinie 18:00. Na skutek powstałego zagrożenia, straż pożarna we współpracy z policją natychmiast podjęła działania i bezpiecznie ewakuowała dziesięciu mieszkańców z budynku.

Na miejscu zdarzenia bez przerwy pracowało aż trzynaście zastępów straży pożarnej. W tym dziesięć jednostek reprezentowało Państwową Straż Pożarną, a pozostałe trzy to jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej – poinformowała młodszy brygadier Aleksandra Starowicz, pełniąca funkcję Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Działania strażaków były intensywne i skoncentrowane na opanowaniu sytuacji. Ich działania trwały długie cztery i pół godziny, a zakończyły się o godzinie 22:30. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, teraz nadszedł czas na działania policji. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia, które mogło mieć tragiczne konsekwencje dla mieszkańców kamienicy.