Popularność roweru miejskiego w Toruniu rośnie: niemal 21 tysięcy wypożyczeń od marca

Rozpoczęcie sezonu Torvelo na początku marca tego roku zaowocowało imponującą liczbą blisko 21 tysięcy wypożyczeń miejskiego jednośladu w Toruniu – takie dane podaje Miejski Zarząd Dróg.

Zarząd podkreśla, że korzystanie z rowerów miejskich niesie ze sobą wiele korzyści. Nie tylko wspomaga zdrowie i jest przyjazne dla środowiska, ale również ma pozytywny wpływ na domowy budżet. Wystarczy zastąpić codzienny dojazd do pracy czy szkoły samochodem podróżą na jednośladzie, czy zdecydować się na rowerowy wypad do sklepu – proste czynności, które mogą przynieść wiele dobrego.

Od momentu rozpoczęcia nowego sezonu, system rowerów miejskich przyciągnął 1483 nowych użytkowników. To oznacza, że liczba zarejestrowanych osób wzrosła do ponad 35 tysięcy. Z danych wynika także, że najpopularniejsze stacje znajdują się na placu Rapackiego oraz Wałach generała Sikorskiego. Duże zainteresowanie można też zauważyć przy stacjach na ulicach: Bażyńskich i Mickiewicza/Tujakowskiego, a także w okolicach centrum handlowego przy ulicy Broniewskiego.

Miejski Zarząd Dróg przypomina również o zmienionym procederze zwrotu rowerów, wprowadzonym w ostatnim sezonie. Zmiany te wynikają z wcześniejszych incydentów związanych z kradzieżą i zniszczeniem rowerów. Obecnie rowery muszą być dodatkowo zabezpieczone linkami do stacji.