torun-sprzatanie-swiata

Pomoc dla Weroniki Urbanowicz i akcja sprzątania lasu

Już w najbliższą sobotę na mieszkańców Torunia i gminy Obrowo czeka piknik charytatywny, podczas którego będzie można wesprzeć rehabilitację Weroniki Urbanowicz. Natomiast kilka godzin wcześniej odbędzie się wielkie sprzątanie lasu niedaleko Torunia, aby zadbać o czystość pięknej matki natury.

Piknik charytatywny wystartuje o godzinie 14:00 przy Zespole Szkoł w Dobrzejewicach, gdzie będzie można wspomóc finansowo kosztowną rehabilitację absolwentki Weroniki Urbanowicz. Rehabilitacja Weroniki związana jest z ostrym zapaleniem trzustki, co wiąże się ze znacznymi kosztami. W ramach zbiórki pieniędzy na uczestników pikniku będą czekać atrakcyjne aukcje i loterie, a także rozrywka w postaci dziecięcych występów na żywo. A dla łasuchów przygotowano pieczone kiełbaski z grilla i słodkie desery.

Więcej szczegółów na temat stanu zdrowotnego Weroniki i przebiegu leczenia można znaleźć, klikając ten link. Pod tym adresem można także finansowo wesprzeć leczenie i rehabilitację.

Na wielkie sprzątanie lasu zaprasza gmina Obrowo, której celem będzie oczyszczanie kompleksu leśnego nieopodal wsi Stajenczynki. Do akcji zaprasza stowarzyszenie „Inna wieś Stajenczynki”, Rada Sołecka i sołtyska Stajenczynek. Akcja sprzątania lasu rozpoczyna się o godzinie 12:00, ze zbiórką przy ulicy Wspólnej. Uczestnicy otrzymają worki na śmieci i rękawice ochronne. Natomiast po zakończeniu oczyszczania lasu – w godzinach 13:30-16:00 – na wszystkich czeka pyszne grillowanie, a także gry i zabawy dla najmłodszych.