policjant-z-bialaczka

Policjant z białaczką walczy o życie w toruńskim szpitalu. Koledzy proszą o pomoc

Funkcjonariusz Marcin Wasielewski przebywa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, gdzie prowadzi walkę z białaczką. Z tego względu jego koledzy z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon proszą o pomoc w oddawaniu krwi, która w leczeniu białaczki jest na wagę złota.

Na co dzień Marcin Wasielewski pracuje w policyjnym wydziale ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Bydgoszczy. Mężczyzna od jakiegoś czasu przebywa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, gdzie toczy zaciętą walkę z tą złośliwą dolegliwością. Jednak, aby leczenie białaczki przyniosło upragnione skutki, potrzebni są dawcy krwi.

Akcja oddawania krwi dla Marcina już 21 grudnia

W związku z powyższym funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon nawołują do oddawania krwi dla ich chorego kolegi. Akcja obejmująca oddawanie krwi dla Marcina Wasielewskiego odbędzie się 21 grudnia w godzinach 7:30-10:00. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy powinny udać się na ul. Powstańców Warszawy 5, gdzie znajduje się 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy.

Obecnie jedynym sposobem na pozyskanie krwi jest jej oddawanie. Wprawdzie naukowcy od lat pracują nad uzyskaniem syntetycznej krwi w warunkach laboratoryjnych. Jednak, jak dotąd, nie udało się jeszcze opracować metody na stworzenie takiego syntetyku.