Policjanci z Torunia zatrzymali poszukiwanego od 22 lat mężczyznę ukrywającego się w Legionowie

Specjalistyczny Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób, działający pod egidą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ujął mężczyznę, który przez długie 22 lata zdołał unikać odpowiedzialności karnej. Akcja zakończona zatrzymaniem miała miejsce na obszarze miasta Legionowo, położonego w województwie mazowieckim.

Służby policyjne operujące w strukturach toruńskiej komendy miejskiej nie ujęły przeciętnego przestępcę. 44-latek, którego udało im się zatrzymać na terenie Legionowa, to osoba, która przez dwa dekady skutecznie unikała spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Był on poszukiwany przez sąd w Toruniu za popełnienie oszustwa. Dodatkowo na jego głowę wydano dwa nakazy doprowadzenia związane z nieterminowym regulowaniem alimentów. Przeznaczony dla niego wyrok to jedne i pół roku pozbawienia wolności.

Z dochodzeń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju. Tymczasem, do Legionowa przybył najprawdopodobniej tylko na chwilę, planując po dwóch dniach powrót do swojego zagranicznego schronienia. Jednak zamiast do ukrycia trafił prosto do aresztu.

Informacji na temat działalności Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób udzieliła asp. Dominika Bocian, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Wyjaśniła, że ta specjalistyczna komórka działa już od ponad roku i zajmuje się poszukiwaniem osób, które próbują uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości.