Pochodzący z Torunia rowerzyści na Mistrzostwach Świata w Australii

Od 17 listopada do 2 grudnia 2023 roku, miłośnicy sportów rowerowych będą mogli śledzić zmagania zawodników podczas Mistrzostw Świata w speedrowerze. Prestiżowe wydarzenie odbędzie się w malowniczej Adelajdzie, położonej w Australii. Na liście uczestników tej międzynarodowej imprezy sportowej znajdziemy szóstkę reprezentantów TSŻ-u Schoenberger z Torunia, którzy już teraz mają za sobą długą podróż i są gotowi do rywalizacji.

Zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń mogą pochwalić się udanym sezonem krajowym. Klub miał powody do radości, zdobywając swoje szóste Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz siódmy Drużynowy Puchar Polski. Szlak do sukcesu toruńskiego klubu torowała drużyna rezerw – Drwęca Kaszczorek, która triumfowała w CS 1. Lidze. Dodatkowo, zawodnicy z Torunia odnosili zwycięstwa w różnych innych rozgrywkach, zarówno na poziomie dzieci, jak i seniorów. Teraz ich największym wyzwaniem będzie walka o tytuł mistrzowski na arenie międzynarodowej, po raz pierwszy od ponad czterech lat.

Poprzednie Mistrzostwa Świata w speedrowerze miały miejsce w 2019 roku i to właśnie Polska była ich gospodarzem. Zawody odbywały się w kilku miejscach, takich jak Świętochłowice, Poczesna (niedaleko Częstochowy), Toruń, Żołędowo i Leszno. Tym razem, honor przyjęcia najlepszych zawodników świata przypadł Adelajdzie. W tym mieście, zamieszkanym przez 1 387 290 osób, znajdują się trzy tory przeznaczone do tej ekscytującej dyscypliny – Salisbury, Findon oraz Lefevre.