Planowana inwestycja mieszkaniowa na skrzyżowaniu ulic Batorego i Chrobrego

Na skrzyżowaniu ulic Batorego i Chrobrego w naszym mieście zaplanowano budowę nowego budynku wielorodzinnego. Inicjatorem przetargu na grunt o powierzchni 0,099 ha jest Wydział Gospodarki Nieruchomościami. Cena wywoławcza działki wynosi 1,2 mln złotych.

Teren ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją atrakcyjną lokalizację, a więc prawdopodobieństwo dużej konkurencji między deweloperami w przetargu jest wysokie. Odległość od starówki to zaledwie kilkanaście minut pieszo, a w najbliższym otoczeniu znajdują się liczne sklepy, żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, przychodnia lekarska, apteki oraz kościół.

Działka o powierzchni 0,099 ha została objęta decyzją o warunkach zabudowy, która umożliwia wzniesienie na niej wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami na parterze. Zabudowa nie może przekroczyć 13 metrów wysokości. Teren posiada bezpośredni dostęp z ulicy Chrobrego. W sąsiednich ulicach znajduje się całe zaplecze infrastrukturalne, w tym sieci: elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna, teletechniczna, gazowa oraz ciepłownicza.