Piotr Wielgus z Lewicy otrzymuje poparcie od Katarzyny Kotuli w wyborach na prezydenta Torunia

Katarzyna Kotula, Minister ds. Równości, dnia poniedziałkowego publicznie ogłosiła swoje poparcie dla Piotra Wielgusa, kandydata Lewicy na stanowisko prezydenta Torunia. Wyraziła swoją pewność, że Wielgus jest głęboko zakorzeniony w lewicowych wartościach i stanowi część grona mężczyzn, którzy konsekwentnie stają po stronie kobiet.

Podejmując przemówienie na Rynku Staromiejskim w Toruniu, minister Kotula zwróciła się bezpośrednio do Wielgusa, wyrażając przekonanie, że to mężczyźni tacy jak on są kluczowi dla zwycięstwa w walce o prawa kobiet.

Podkreślała, że Wielgus jest kandydatem na prezydenta Torunia, który łączy go z nią wspólne lewicowe przekonania, które są dla niego jak krew w żyłach. Zaznaczyła także, że Wielgus jest dla niej symbolem aktywizmu miejskiego – był założycielem różnych ruchów miejskich już wiele lat temu.

Minister Kotula jasno sformułowała swoje stanowisko: działania Wielgusa przez wiele lat świadczyły o jego zaangażowaniu w tworzenie zrównoważonych miast, gwarantujących równe szanse dla wszystkich. Pytając retorycznie, dlaczego równość jest tak ważna, odpowiedziała, że chodzi o stworzenie przestrzeni równych szans dla każdego mieszkańca – niezależnie od tego, czy mieszkają w dużym mieście, czy małej gminie.

Na zakończenie przemówienia Kotula wyznała, że wiele grup społecznych doświadczyło niesprawiedliwości i utraty godności podczas ośmiu lat rządów PiS.