Park miejski na toruńskiej Skarpie – jak wygląda po rewitalizacji?

Dwa lata temu wykonano rewitalizację parku na osiedlu Na Skarpie. Park charakteryzuje się pięknymi terenami zielonymi, placem zabaw oraz siłownią na świeżym powietrzu. Mieszkańcy chętnie spędzają w nim czas, spacerując lub bawiąc się z dziećmi. Jak wygląda dziś po dwóch latach od liftingu?

Jeden park, wiele możliwości

Wygodny i praktyczny jest układ parku. Został on podzielony na dwa obszary rekreacyjno-sportowy oraz wypoczynkowy. Mieszkańcy, którzy cenią sobie spokój i relaks na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, mogą skorzystać z malowniczych alejek spacerowych, ławeczek oraz solidnych stołów do gry w szachy. Dla fanów aktywnego spędzania czasu lub rodzin z dziećmi przygotowana została siłownia na świeżym powietrzu, stół do gry w ping-ponga, wygodne ścieżki rowerowe oraz place zabaw. Na placu zabaw rodzice mogą być spokojni, został stworzony tak aby duże i małe dzieci mogły się na nim bezpiecznie bawić. Wydzielona bowiem została strefa dla najmłodszych dzieci.

W zimie można pozjeżdżać z górki saneczkowej. Właściciele czworonogów również znajdą tutaj coś dla siebie. Specjalnie utworzony dla psów wybieg to bezpieczne i komfortowe miejsce dla naszych kudłatych przyjaciół. Posiadacze rowerów mogą skorzystać ze specjalnych stojaków na ich dwukołowce.

Zielono mi!

Podczas prac niezwykłą uwagę przyłożono do zieleni w parku. Posadzono nowe drzewa, krzewy, trawy oraz kwietniki. Klomby cieszą również naturalnymi bylinami oraz ozdobnymi trawami. O porządek zadbano poprzez postawienie betonowych koszy, które systematycznie są opróżniane. Co istotne park jest całodobowo monitorowany i oświetlony, dzięki czemu nawet po zmroku można w nim czuć się bezpiecznie.

Czy mieszkańcy są zadowoleni?

Sądząc po tym, jak wiele osób z miejscowej społeczności korzysta z parku, nie sposób odnieść wrażenia, że to były bardzo dobrze wydane pieniądze. Mieszkańcy chętnie korzystają z udostępnionych atrakcji i alejek. Spędzają aktywnie czas sami, z rodziną i przyjaciółmi.