Otwarty list grupy mieszkańców Wrzosów do prezydenta Torunia o kontrowersyjnym maszcie antenowym

Grupa mieszkańców Wrzosów w Toruniu wystosowała otwarty list do prezydenta miasta, Michała Zaleskiego. Powodem ich niepokoju jest plan firmy T-MOBILE dotyczący postawienia masztu antenowego na kominie nieczynnej już piekarni, znajdującej się przy ulicy Zbożowej.

W liście skierowanym do prezydenta miasta, mieszkańcy proszą o wsparcie w ich dążeniu do zablokowania instalacji urządzeń należących do stacji bazowej telefonii komórkowej T-Mobile. Miejsce planowanej inwestycji znajduje się na terenie byłej piekarni, na posesji zlokalizowanej przy ulicy Zbożowej 122 w Toruniu.

Nie jest to pierwsza próba mieszkańców osiedla Wrzosy o zahamowanie tej inwestycji. Już od ponad siedmiu lat prowadzą oni protest przeciwko budowie masztu antenowego. Ich frustracja wzrosła jeszcze bardziej, gdy mimo licznych protestów, pikiet, publikowanych artykułów prasowych oraz składanych odwołań, prezydent Zaleski wydał zgodę na realizację omawianej inwestycji w 2017 roku.

Mieszkańcy nie zamierzali jednak rezygnować i skierowali swoje odwołanie do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Ostatecznie, po długotrwałych staraniach, 30 czerwca 2023 roku prezydent Zaleski uchylił swoją wcześniejszą decyzję o zgodzie na budowę masztu.