Operacja antynarkotykowa na terenie Torunia: dwoje zatrzymanych i konfiskata 1,5 kg substancji zabronionych

Zajmujący się przestępczością narkotykową policjanci z Komisariatu Policji w śródmiejskiej części Torunia zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. Zostali oni przyłapani na przewożeniu znacznych ilości narkotyków za pomocą busa. W trakcie przeprowadzonych przez funkcjonariuszy przeszukań zabezpieczono około 1,5 kilograma nielegalnych substancji. Zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszeli zarówno 29-latek, jak i jego młodszy wspólnik, mający zaledwie 17 lat. Wobec jednego z nich Sąd zdecydował o stosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Obydwu grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W czwartek 23 maja, policyjni kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu w Toruniu dokonali kontroli busa marki Opel. Uzyskane wcześniej informacje sugerowały, że obaj podróżujący nim mężczyźni mogą mieć przy sobie narkotyki. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. Wewnątrz pojazdu odkryto ponad kilogram białego, skrystalizowanego materiału, zapakowanego w szczelny worek. Zarówno kierowca, jak i pasażer zostali natychmiast zatrzymani i przetransportowani do policyjnej jednostki.

W dniu zatrzymania mężczyzn, policjanci przeszukali również oba miejsca ich zamieszkania. W mieszkaniu 29-latka znaleziono foliowy worek z białą pastą. Z kolei w rezydencji 17-latka odnaleziono hermetycznie zapakowane „kryształy” oraz susz roślinny. Przeprowadzone przez policję testy dowiodły, że wśród konfiskatów znajdują się: ponad 1,2 kg substancji znanej jako 4-CMC, ponad 130 g amfetaminy i blisko 100 g marihuany. Narkotyki zostały odesłane do laboratorium kryminalistycznego celem przeprowadzenia specjalistycznej ekspertyzy.