Nowy trener w klubie Arriva Twarde Pierniki Toruń

W ostatni wtorek toruński klub Arriva Twarde Pierniki poinformował o zatrudnieniu nowego głównego szkoleniowca. W nadchodzącym sezonie drużynę poprowadzi Chorwat Srdjan Subotić, były zawodnik oraz niedawny trener zespołu KK Split.

43-letni Subotić ma za sobą doświadczenia na polskich boiskach, gdyż w przeszłości występował w BOT Turowie Zgorzelec. Wówczas grał u boku takich sportowców jak Andrzej Pluta, Hubert Radke czy obecny trener PGE Spójni Stargard, Sebastian Machowski. Nowy trener wyraził swoje zadowolenie z nawiązanej współpracy:

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało się nam osiągnąć porozumienie i będę miał przyjemność prowadzić toruński klub w nadchodzącym sezonie. Nie mogę się już doczekać wspólnego działania z zawodnikami oraz pracownikami klubu – powiedział Srdjan Subotić, cytowany na oficjalnej stronie drużyny.

– Polska liga jest mi znana, śledzę ją od kilku lat, więc wiem, co mnie czeka. Przygotowujemy się do ciężkiej pracy i jestem na to gotowy. Będziemy musieli wykazać się cierpliwością oraz podejmować właściwe decyzje w kwestii tworzenia zespołu – dodał chorwacki szkoleniowiec.