Kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych – śmiertelny wypadek w Toruniu

W środę na toruńskiej ulicy Dziewulskiego doszło do tragicznego wypadku, którego okoliczności są obecnie badane przez policję pod nadzorem prokuratury. Zebrano już wstępne ustalenia, z których wynika, że kierowca autobusu nie zastosował się do zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, co doprowadziło do jej potrącenia.

Wypadek miał miejsce w ostatnią środę, tuż przed godziną 16:00, na jednej z toruńskich ulic. Policja ustaliła, że za kierownicą pojazdu siedział 59-letni mężczyzna, który nie przestrzegał przepisów i spowodował zdarzenie na przejściu dla pieszych. W wyniku tego potrącił 73-letnią mieszkankę Torunia.

Po potrąceniu kobiety natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła ją do szpitala. Niestety, pomimo podejmowanych starań medycznych, kilka godzin później pacjentka zmarła na skutek doznanych obrażeń. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji dokonali badania stanu trzeźwości kierującego autobusem, wykluczając obecność alkoholu czy innych substancji o podobnym działaniu w jego organizmie.

Sprawa tragicznego wypadku jest obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Toruń-Wschód, które ma na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z tym zdarzeniem oraz ewentualne ukaranie sprawcy.