Nowoczesny samochód elektryczny wzmocni flotę Straży Miejskiej w Toruniu

Flota pojazdów toruńskiej Straży Miejskiej została ostatnio wzbogacona o nowy, zaawansowany technologicznie samochód elektryczny. Pojazd, który jest produkcji firmy Man, został sfinansowany przez miasto Toruń.

Koszt zakupu nowego pojazdu wyniósł niemal 330 tysięcy złotych. Kluczyki do nowego samochodu strażnicy miejskim wręczył osobiście prezydent Torunia, Michał Zaleski, podczas ceremonii przekazania, która odbyła się w miniony piątek.

Podczas uroczystości przekazania pojazdu prezydent Zaleski podkreślał wagę posiadania przez Straż Miejską sprzętu nowoczesnego i efektywnego, szczególnie takiego, który jest przyjazny dla środowiska jak samochody elektryczne. Wyraził też nadzieję, że nowy pojazd spełni swoją rolę i strażnicy będą zadowoleni z jego użytkowania.

Nowy samochód został zaprojektowany i wyposażony w taki sposób, aby mógł być używany do transportu osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub będących pod wpływem alkoholu, a także do przewozu nawet pięciu strażników miejskich. Pojazd jest w stanie pokonać do 140 km na jednym ładowaniu. Zgodnie z informacjami, pojazd został oficjalnie wprowadzony do użytku w minioną sobotę. W siedzibie Straży Miejskiej w Toruniu znajdują się cztery stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych.