Nowi profesorowie z Torunia: Eksperci w dziedzinach gleboznawstwa i nietoperzy

Profesorowie Piotr Hulisz oraz Michał Wojciechowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to najnowsi naukowcy, którzy otrzymali nominację profesorską. Ich ogromna wiedza i doświadczenie w swoich specjalnościach, jakkolwiek różne by one nie były, zostały docenione przez Prezydenta RP, który podpisał nominacje profesorskie dla obu panów.

Profesor Piotr Hulisz, związany z Wydziałem Nauk i Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, jest uznawany za autorytet w dziedzinie gleb. Z kolei profesor Michał Wojciechowski, wykładowca na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych tej samej uczelni, jest cenionym ekspertem od nietoperzy. Obydwaj profesorowie, oprócz osiągnięć naukowych, są znani z pasji, jaką wkładają w swoją pracę, prowadząc badania i podejmując nowe wyzwania naukowe.

Piotr Hulisz posiada szczególne umiejętności i doświadczenie w badaniu gleb miejskich. Profesor Hulisz ukończył studia geograficzne ze specjalnością gleboznawstwo ekologiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 1997 roku. Od roku 1998 jest związany z tą uczelnią jako pracownik naukowy, a obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Gleboznawstwa i Kształtowania Krajobrazu na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.