Nowe rondo w Bydgoszczy: skrzyżowanie PCK i Grudziądzkiej zmodernizowane

W poniedziałek 26 czerwca rozpoczęły się prace związane z zamknięciem skrzyżowania ulic PCK i Grudziądzkiej w Bydgoszczy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w sierpniu tego roku kierowcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanego ronda na tym skrzyżowaniu.

Od dawna oczekiwana modernizacja ważnego skrzyżowania ulic PCK i Grudziądzkiej ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Do tej pory kierowcy jadący od strony Starówki oraz Szosy Chełmińskiej musieli sobie radzić z łamanym pierwszeństwem przejazdu, co często sprawiało problemy na drodze.

Zmiana ma nastąpić już od połowy sierpnia, kiedy to planowane jest oddanie do użytku nowego ronda. Całkowity koszt projektu oraz realizacji wynosi prawie 750 tysięcy złotych, a za jego wykonanie odpowiedzialna jest lokalna firma Bruksystem.

Podczas trwania prac na ulicy PCK, na odcinku od Młodzieżowej do Grudziądzkiej, zostanie wprowadzony tymczasowy ruch dwukierunkowy. Jak informuje rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg Agnieszka Kobus-Pęńsko, nie będzie możliwości parkowania po zachodniej stronie jezdni.