Nowe połączenia kolejowe na trasach Toruń-Poznań i Bydgoszcz-Poznań od 11 czerwca

Począwszy od 11 czerwca, pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na trasie Toruń Wschodni/Toruń Główny – Poznań Główny oraz Bydgoszcz Główna – Poznań Główny będą mieli do dyspozycji dodatkowe kursy pociągów. Zgodnie z korektą rozkładu jazdy, uruchomione zostaną codziennie cztery nowe bezpośrednie połączenia na trasie Toruń-Poznań oraz dwa na trasie Bydgoszcz-Poznań.

W trosce o komfort podróżnych, oferta transportowa dotycząca kursów pociągów między Poznaniem a Toruniem zostanie poszerzona o cztery dodatkowe pary pociągów. W efekcie, od czerwca liczba par pociągów na tej trasie wyniesie łącznie pięć na dobę. Czwórka z nich będzie odjeżdżać z przystanku Toruń Wschodni, natomiast jedna para rozpocznie swój kurs na stacji Toruń Główny. Co więcej, zaplanowano również wprowadzenie dwóch nowych par pociągów obsługujących linię Poznań-Bydgoszcz.

Wprowadzenie bezpośrednich kursów do Poznania przyniesie korzyści również mieszkańcom Mogilna. Od czerwca będą oni mieli możliwość skorzystania z siedmiu dodatkowych par pociągów, umożliwiających podróż do obu stolic województwa. Rozszerzenie oferty połączeń kolejowych na tych trasach przyczyni się do większego komfortu i wygody podróżowania dla pasażerów.