Nowe możliwości studiowania medycyny w regionie – Politechnika Bydgoska i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otwierają kierunki lekarskie

Decyzję o wprowadzeniu nowych kierunków medycznych na Politechnice Bydgoskiej oraz w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podjęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki temu przyszli specjaliści medycyny będą mieli tytuł lekarza dzięki zdobytej edukacji na jednej z trzech uczelni w regionie.

Informacje na temat nadchodzących zmian podał dr Rafał Spachacz, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu AKSiM w Toruniu. W rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, że proces rekrutacji na kierunki lekarskie rozpocznie się już 20 września. Planowany start kształcenia to październik, czyli początek roku akademickiego 2023/2024. Jak zaznaczył dr Spachacz, AKSiM posiada już doświadczenie w edukacji medycznej, gdyż pierwsza grupa absolwentów trzyletnich studiów pielęgniarskich właśnie ukończyła swoje studia.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej planuje przekazać 60 miejsc na kierunku lekarskim dla chętnych studentów. Projekt edukacyjny będzie realizowany przy współpracy z oddziałami klinicznymi, w tym między innymi ze szpitalami wojewódzkim i miejskim w Toruniu, a także z szpitalami resortowymi, na przykład w Bydgoszczy.