Nocny pożar ciężarówki na toruńskim wjeździe z Bydgoszczy powoduje korki i utrudnienia w ruchu

Podczas nocnej pory, doszło do zapalenia pojazdu ciężarowego przewożącego produkty spożywcze, na drodze prowadzącej do Torunia od strony Bydgoszczy. W wyniku tego zdarzenia, ciężarówka blokowała pas ruchu, co spowodowało tworzenie się korków na Szosie Bydgoskiej już od wczesnych godzin porannych. Służby ratunkowe nieustannie pracują na miejscu zdarzenia.

Zgłoszenie o sytuacji z płonącym pojazdem na terenie Szosy Bydgoskiej 49, straż pożarna otrzymała o godzinie 3:12 w nocy między 9 a 10 stycznia. Miejsce pożaru znajdowało się w pobliżu wodociągów. Na miejsce natychmiast skierowano dwie jednostki straży pożarnej.

Młodszy brygadier Aleksandra Starowicz, pełniąca funkcję rzecznika prasowego toruńskiej straży pożarnej, informuje: „Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili zapalenie całego ciągnika oraz przedniego obszaru naczepy. Akcja gaśnicza zakończyła się przed godziną 6:00. Jednakże, strażacy musieli powrócić na miejsce pożaru w celu ugaszenia płonących palet.”

W wyniku tego zdarzenia, ciężarówka przewożąca 30 palet z produktami spożywczymi, blokowała pas ruchu w kierunku centrum miasta. Kierowcy musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami i znacznymi korkami na drodze.