Nocne uciążliwości na Rubinkowie I: Tajemniczy smród drażni mieszkańców

Mieszkaniec zgłasza niepokojący problem, który od pewnego czasu daje się we znaki mieszkańcom osiedla Rubinkowo I. Nieprzyjemny zapach, przypominający zepsute jajka, utrudnia życie zwłaszcza w nocy. Choć jest to zjawisko sporadycznie zdarzające się również w ciągu dnia, to jednak nocne godziny wydają się najbardziej uciążliwe. Szczególnie silny ten niepokojący aromat nasila się przy ulicy Polnej, powodując ból głowy u naszego czytelnika.

Ten sam fetor dostrzegany jest również przy ulicy Ceramicznej. Lato sprzyja otwieraniu okien podczas nocy, jednak mieszkańcy są zmuszeni je zamykać, gdyż intensywność smrodu staje się nie do zniesienia. Zaniepokojeni tym stanem rzeczy obywatele zwrócili się do Wojewódzkiego Urzędu ds. Ochrony Środowiska o wyjaśnienie tej sytuacji.

Odpowiedź urzędu, że wszystko jest w normie i prawdopodobnym źródłem smrodu jest kanalizacja, nie przekonuje mieszkańców. Jeśli faktycznie byłoby to spowodowane przez system kanalizacyjny, to zapach powinien być obecny także w ciągu dnia, a nie tylko o ustalonych godzinach nocnych. Czytelnik prosi o pomoc w ustaleniu prawdziwego źródła tego niepokojącego fenomenu.

Zapach ten jest charakterystyczny dla siarkowodoru. Eksponowanie się na jego działanie, nawet w minimalnych stężeniach, ma potencjalne skutki zdrowotne – może prowadzić do zatrucia. Mieszkańcy Rubinkowa I są zaniepokojeni faktem, że narażeni są na wdychanie tej substancji każdej nocy.